33 810 00 98

Dania “Rogate”

Ulubione potrawy i napoje naszych gości. To dania unikatowe ich wykonanie ściśle nadzorowane jest od kilkunastu lat , potrawy te stały się najbliższe naszym gościom i są z nami od 2000 roku, podpisując pod sobą metkę „ piekielnie dobrego jedzenia”

Szlak Kulinarny Śląskie Smaki
Stół Beskidzki

W menu Karczmy Rogatej – dania oznaczone znakiem „ Śląskie Smaki „ wyróżniają dania szczególne uznane za wyjątkowe, które zasłynęły na całą Polskę i stały się wzorem tradycyjnej kuchni beskidzkiej

Ręcznie robione

Z naszych rąk rodzą się : chleb tradycyjny, chleb do zup, pasztety, kilka rodzajów pierogów, kluski śląskie, zakwas na żurek, sosy do mięs, marynujemy mięsa, pieczemy ciasta, robimy ciasteczka do kawy, na bieżąco tniemy surówki i sałatki. Używamy tradycyjnego pieca opalanego drewnem, w którym pieczemy wyśmienite golonka, żeberka, chleby. Wszystkie dania zasługują na wyróżnienie, wykonywane są w sposób ręczny i przyrządzane są od podstaw z wysoko jakościowych produktów.

Nasza historia

Jakie były początki karczmy Rogata?
Karczma Rogata znajduje się w domu rodzinnym właściciela Krzysztofa Hankus. Budynek karczmy został wybudowany prze jego pra-pradziadka. Krzysztof  zafascynowany historią domu, postanowił odnowić tradycję rodzinną i otworzyć lokal gastronomiczny. Początkowo był to lokal w którym jedzono przygotowywane przez mamę Krzysztofa wspaniałe śledzie na ostro, smalec z ogórkami, palono wspólne ogniska, na których każdy z zachwytem piekł kiełbasę z kija. Oczywiście głównym dodatkiem do dań było tradycyjne piwo. Atmosfera była więc dość rozluźniona i rodzinna.

Blog

Kochani‼

Kochani‼

Kochani‼ jeśli jeszcze zastanawiacie się nad tym: Hmmm...jak spędzić dzisiejszy dzień?🤔 bądź: Jak smakuje kwaśnica na Festiwalu Kwaśnicy🤔 To mamy dla Was świetne informacje❗ Od godziny 12:00 do 16:00 wchodzicie na Festiwal Kwaśnicy za...

Pin It on Pinterest


pon – czw – 12:00-22:00
pia- sob – 12:00-23:00
niedziela 12:00 -20:00